شب های سفید سن پترزبورگ 1397/10/23
شب های سفید سن پترزبورگ
WHITE NIGHTS OF ST.PETERSBURG

 


 

روسیه هر جاذبه ی گردشگری ای که فکر کنید را دارد از جلوه های طبیعی گرفته تا جاذبه های تاریخی و فرهنگی و علاوه بر این، این کشور یک مکان فوق العاده برای سپری کردن تعطیلات به تنهایی، با دوستان یا در کنار خانواده است و همین باعث شده روسیه مکان خیلی خوبی برای همه ی مسافران باشد. پایتخت روسیه، شهر مسکو، بزرگترین شهر این کشور است و سن پترزبورگ هم، دومین شهر بزرگ این کشور بعد از مسکو و پر جمعیت ترین شهر اروپا بعد از لندن، پاریس و مسکو است که در شمال غربی ترین قسمت روسیه قرار گرفته است.
یکی از مهم ترین و معروف ترین جاذبه ی گردشگری سن پترزبورگ شب های سفید آن است که هر ساله اول تابستان شب های سن پترزبورک مانند روز روشن است .و در این ایام سن پترزبورگ با جمعیت 4 میلیونی خود مملو از گردشگر است. در واقع این بهترین زمان برای لذت بردن از جلوه های طبیعی است. شبهای سفید سن پترزبورگ را با توجه به موقعیت جغرافیایی آن میتوان توجیه نمود.
پدیده ای که به اسم شب های سفید مشهور است، به شهر سن پترزبورگ منحصر نیست، اما تنها در این مکان شب های شمالی جذابیت رمانیتک فوق العاده ای دارد. آیا این جذابیت با گردش در کنار رودخانه ای که در شب مانند روز روشن گردیده است، کامل نمیگردد؟ شاید سن پترزبورگ تنها مکانی در این دنیا باشد که چنین پدیده ای هر تابستان در آن رخ میدهد. از آخر ماه می تا اوایل جولای شب ها در سن پترزبورگ روشن هستند ولی شب های سفید واقعی از 11 ژوئن تا 2 جولای (21 خرداد تا 11 تیرماه) ادامه دارد. با توجه به این موقعیت ویژه، طلوع و غروب در یک زمان به علت وسعت مدار عرضی به حدی به یکدیگر نزدیک می شوند که خورشید نمی تواند در افق فرو رود و مهلت استفاده از چراغ ها را از مردم می گیرد.

 

آژانس هواپيمايي آساره سفري خوش و راحت را براي شما مسافران عزيز آرزو دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تورها و رزرو هتل در سراسر ایران و جهان با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

دریافت اپلیکیشن موبایل!

با استفاده از اپلیکیشن گشت و گذار هر کجا که هستید، در کمتر از چند ثانیه به راحتی رزرو هتل، بلیط هواپیما و تور خارجی مورد نظرتان را انجام دهید و از بین هزاران گزینه به انتخاب دلخواهتان برسید تا سفری به یاد ماندنی را رقم بزنید.